Sık Sorulan Sorular

PANDEMİ DÖNEMİNDE YÜZYÜZE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERDEN HASTA OLAN,KARANTİNAYA ALINAN, HERHANGİ BİR MAZERETLE OKULA GELEMEYEN ÖĞRENCİLERİN EKSİK KONULARININ TAMAMLANMASINA YÖNELİK NASIL BİR ÇALIŞMA YAPIYORSUNUZ?


Okulumuzda buna yönelik olarak web sitemiz üzerindeki "LGS KONU ANLATIMLARI" butonundan öğrencilerimizin geri kalmamaları için ders öğretmenleri tarafından her derse yönelik hazırlanmış konu anlatımlı video eğitimlerimiz düzenli olarak sistemimize yüklenmektedir. 

OKULUNUZA ÖĞRETMEN SEÇERKEN HANGİ KRİTERLERİ DİKKATE ALIYORSUNUZ?


Mesleki ehliyet ve liyakati çok önemsiyoruz. Öncelikle alanına hakim, kendini sürekli geliştirip güncelleyebilen, öğrenciye bizim baktığımız gözle bakabilen, iletişim becerileri yüksek, güler yüzlü, kötü alışkanlıkları olmayan, ahlaklı ve dürüst öğretmen arkadaşlarla çalışıyoruz.

OKUL FİZİKİ ŞARTLAR İTİBARİYLE BEKLENTİLERİ KARŞILAYABİLİYOR MU?


Okulumuz genç bir okul olup, eğitimin en güzel şekilde yapılabilmesi amacıyla tasarlanmış farklı ve modern mimarisiyle dikkat çekmektedir. Ayrıca teknolojik donanımlı laboratuarları, spor salonları, yemekhanesi, 2 adet konferans salonu, interaktif akıllı öğrenme merkezleri, eğitimsel bahçeler, outdoor oyun alanları, atölyeleri, verim artırma merkezleri, sağlık merkezi… ile tam ve donanımlı bir okuldur.

 ÖĞLE YEMEKLERİ OKULDA MI YAPILIYOR?


Öğrencilerin severek yiyebileceği, onların zevklerine uygun lezzetli yemeklerimiz, alanında uzman aşçı ve yemekhane personelimiz tarafından modern okul mutfağımızda yapılmaktadır. Gıda mühendisleri ve diyetisyenlerimizin kontrolünde düzenlenen aylık yemek menüsü, öğrencilerimizin alması gereken günlük besin ve kalori değerleri düşünülerek hazırlanmaktadır. Etlerimiz helal kesimdir. Beyaz etlerimiz kuru yolumdur. Yemeklerimizde sağlığa zararlı katkı maddeleri bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak zeytin yağı ve tereyağı kullanılmaktadır. 

AKADEMİK OLARAK BÖLGE YA DA YURT ÇAPINDA HERHANGİ BİR BAŞARINIZ VAR MI?


 Okulumuz ilk açıldığı yıldan itibaren önemli akademik başarılar elde etmiştir. Her yıl Sakarya 1.liği; Türkiye’de bulunan 37000 okul içinde Türkiye 15.liği, Türkiye 20.liği, gibi dereceler kazanarak adından haklı olarak söz ettirmektedir. Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmalarda da çok sayıda sosyal, kültürel ve sportif başarılara imza atmıştır. 

SADECE AKADEMİK ANLAMDA MI BAŞARILISINIZ? SPORTİF ANLAMDA VE DİĞER SOSYAL ALANLARDA DA ETKİNLİKLERİNİZ VAR MI?


Okulumuz akademik başarıya verdiği önemin yanında  sportif alanlara da büyük önem vermekte ve özen göstermektedir. Okulumuzda çeşitli spor dallarının kulüpleri sürekli açılmaktadır. Futbol, basketbol, okçuluk, yüzme, masa tenisi, kort tenisi, binicilik, judo, karate, güreş, atletizm gibi spor dallarında önemli derece ve şampiyonluklarımız bulunmaktadır.

OKULUNUZDA YABANCI DİL EĞİTİMİ ETKİN BİR ŞEKİLDE VERİLİYOR MU?


Okulumuz açıldığı günden bu yana dil  eğitimine çok ayrı bir önem vermiştir. Avrupa dil portfolyosu çerçevesinde (CEFR) öğrencilerimizin en az bir yabancı dile hakim olacak şekilde yabancı dil bilgisine sahip olmalarına özen gösterilmektedir. Öğrencilerimizin uluslararası düzeyde kabul görmüş Cambrıdge (starters, movers,flyers,ket ve pet) sınavlarına girmelerini sağlayarak, kendilerini deneme fırsatı verip, özgüven kazanmalarını sağlıyoruz.

 HERHANGİ BİR ÖĞRENCİNİN SAĞLIK PROBLEMİ OLDUĞUNDA DESTEK OLACAK PERSONELİNİZ VAR MI?


Okulumuzda iş yeri hekimimiz ve okul hemşiremiz eğitim süresi boyunca sürekli olarak sağlık hizmeti vermektedirler.

 OKULUNUZDA EĞİTİMDE VELİNİN ROLÜ NEDİR?


Bizler her zaman kendimizi bir aile olarak tanımladık ve bu aile okul, veli ve öğrenci üçgeni üzerine kuruldu. Velilerimizi çok önemsiyoruz ve onlara çok değer veriyoruz. Eğitim sürecini birlikte yürütüyoruz. 

NEDEN ÖZEL ERENLER GÜNEŞ OKULLARI? BU KADAR OKUL İÇİNDEN NEDEN SİZİN OKULUNUZU TERCİH ETMELİYİM?


Bizler Özel Erenler Güneş Ailesi olarak, akademik anlamda başarılı, çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip ve aynı zamanda değerlerimizi bilip uygulayabilen ahlaklı bir nesil yetiştiriyoruz.